(aktualizace 27.2.) Pro případnou kontrolu při mém volném pohybu mezi okresy nebo v nočních hodinách na svých webových stránkách čestně prohlašuji, že aktuálně se věnuji následujícím podnikatelským činnostem:
- psaní turistického průvodce o výletech s dětmi po celé ČR,
- závodnímu sportu, především běhu na lyžích, jízdě na kole a běhání,
- rozvozu zboží z www.inkashop.cz po celé ČR, případně do zahraničí,
- dlouhodobě také podnikám jako blogger a živím se přípravou a realizací cestovatelských přednášek (letos na téma "cestování po Česku")
. Disponuji ŽL s oprávněním na všechny výše zmíněné činnosti, IČ 72224568.

(stránky jsou z roku 2015 s minimální aktualizací v lednu 2021)
Aktuálně se v první řadě věnuji projektům CK doJižníAmeriky.cz, eshopu s jihoamerickým zbožím INKAshop.cz, cestování + trávení času se svými dětmi. Přednášky mě moc baví, proto bych se k několika z nich v roce 2021 rád dostal. - Pro veřejnost, pro školy, domy s pečovatelskou službou, firmy, ...
- Jsem znalec Jižní Ameriky (opakované cesty, pobyt zatím více než 4 roky)
- Zajímavé a poutavé. Naučné i dobrodružné. Zábavné a inspirativní.

Termíny

Věřím, že si před Vánoci 2021 udělám čas na několik přednášek.

Napsali o mně... (starší články)

Plzeňský deník - 27.4.2015 - Počasí a vyčerpání zhatily cestovateli sen, sopku nepokořil
Plzeňský deník - 19.3.2015 (titulní strana) - Dobrodruh chce pokořit nejvyšší sopku Země
Plzeňský deník - 19.3.2015 - Vystoupal na sopku, která po měsíci vybuchla
5+2 - Plzeň - 24.1.2013 - Dobrodruh vyměnil kariéru za splněný sen

A DŘÍVE... (výběr)
Halterner Zeitung - 29.5.2009 - Brotanek und sein tschechisches Manöver (Brotánek a jeho český manévr)

V ROZHLASU:
Regina - Mezi kontinenty - 11.7.2015 - Slasti a strasti plavby po Amazonce
Český rozhlas Plzeň - host - jaro 2013 - záznam nemám...


Kdo jsem?

Jmenuju se Honza Brotánek. Vyrůstal jsem nedaleko Plzně. Mezi mé největší zájmy patří cestování, dobrodružství a běh. V roce 2011 jsem ukončil úspěšně rozběhlou kariéru inženýra a manažera v jedné nadnárodní společnosti a koupil si letenku do Jižní Ameriky.
Cesta se protáhla na dva roky! Jižní Amerika, její příroda a obyvatelé, mě nadchla.
Od té doby jsem se do Jižní Ameriky vrátil pětkrát - za dobrodružstvím, poznáním i jako doprovod spolucestujících.
Každý rok Vám v oblíbených cestopisných pořadech představuji tento jedinečný kontinent, jeho přírodu, obyvatele a spoustu téměř neobjevených míst.
I v roce 2015 se můžeme těšit na naše společná setkání na cestovatelských promítání, která navštěvuje stále více příznivců poznávání, cestování, dobrodružství a Jižní Ameriky.

Nabídka promítání pro veřejnost ke stažení.

Nabídka promítání pro školy ke stažení.


nahoru

Reference

V minulých letech jsem vystupoval mj. na následujících místech:

VĚŘEJNOST:
Městská knihovna, Jihlava
Dusíkovo divadlo, Čáslav
Divadlo Pod Lampou, Plzeň
Kino 99, Kolín
Festival Kolem světa, Praha
Klub cestovatelů v Praze

ŠKOLY A INSTITUCE:
ZŠ Heyrovského, Plzeň
Domov důchodců, Kralovice
KD Klamovka - den pro Peru (dobročinná akce)


nahoru

TÉMATA

Andy - nejkrásnější pohoří na světě

V novém pořadu Honzy Brotánka navštívíme nejdelší pohoří světa v celé jeho délce. Začneme v liduprázdné Patagonii. V Argentině a Chile se vydáme na nejvyšší vrcholky Jižní Ameriky, v Bolívii na solnou poušť Uyuni. V Peru nahlédneme do života na náhorní plošině Altiplano a navštívíme hluboké kaňony i tajemné incké památky. Na závěr 7000 km dlouhé pouti poznáme věčně zelené rovníkové Andy v Ekvádoru a Kolumbii.
Budeme společně poznávat krásnou přírodu, místní obyvatele a jejich život.
Kromě toho se s Honzou po několikadenním pochodu pustinou pokusíme o sólo výstup na nejvyšší sopku na světě Ojos del Salado (6893 m n.m.). O ten se Honza pokusil v dubnu 2015.
Honza Brotánek je cestovatel a dobrodruh. Andy si zamiloval a dosud v nich strávil 2 roky svého života.


nahoru

Kolumbie a Ekvádor - trekking mezi sopkami

Budeme pochodovat opuštěnými a těžko přístupnými horami v nadmořských výškách 4000-5000 metrů. Často neexistují žádné mapy a jedinou orientací jsou popisy staříků hluboko v údolích.
Zapotíme se při třech pokusech o dobytí jedné z nejaktivnějších sopek světa Tungurahua. Nevynecháme ani výstup po ledovci na populární vulkán Cotopaxí (5897 m n.m.). Jako úplně prvnímu cizincovi od roku 1993 se Honzovi podařil přístup do oblasti druhé nejvyšší hory Kolumbie doprostřed území kde vládne guerilla.
Honza Brotánek je cestovatel, běžec a průvodce. Provozuje internetové stránky www.dojizniameriky.cz. V Jižní Americe strávil celkem téměř dva roky.


nahoru

Ekvádor - srdce Jižní Ameriky

Nejmenší z andských zemí, rovníkový Ekvádor, nabízí neuvěřitelnou rozmanitost: vysoké Andy se sněhem pokrytými vrcholky a několika desítkami sopek, koloniální města, tradiční indiánské trhy, historické památky z doby Inků, krásné pobřeží a Amazonský deštný prales.
Při našem putování navštívíme pobřeží Tichého oceánu a přátelské rybářské vesničky. Budeme zblízka pozorovat velryby! Vystoupáme mezi dva překrásné hřebeny And a projdeme se po dvou koloniálních městech: Quito a Cuenca. Prohlédneme si sněhem pokryté vrcholky aktivních i neaktivních sopek a na některé z nich dokonce polezeme. Navštívíme indiánský venkov a tradiční trhy. Na závěr sestoupíme do fascinující Amazonie.
Během promítání několikrát překročíme rovník, od moře vystoupáme do 6000 metrů a zažijeme teploty od +35°C do -20°C! Honza Brotánek je cestovatel, běžec a průvodce. Pravidelně jezdí do Jižní Ameriky sám i s turisty, za poznáním i dobrodružstvím.


nahoru

Dva roky v Jižní Americe I.

Podělím se s Vámi o zážitky z téměř dvouleté cesty po Jižní Americe.
V první části se podíváme do nádherných národních parků v Patagonii a také se vydáme na náročný trek k nejjižnějšímu bodu celého kontinentu, kde budeme překonávat prudké ledové řeky a nechtěně se koupat v moři. Nakoukneme i do Ohňové země, na kouzelný ostrov Chiloé a pod Aconcaguu - nejvyšší horu Jižní Ameriky. Dále Vám představím mrazivé bolivijské Altiplano a také nejhlubší kaňon světa (přes 3500 metrů) v Peru. Poplujeme i po jezeru Titicaca, prolezeme incké i předincké památky podíváme se k nádherným horám pokrytým ledovci.


nahoru

Dva roky v Jižní Americe II.

Podělím se s Vámi o zážitky z téměř dvouleté cesty po Jižní Americe.
Ve druhé části se vypravíme mezi tropické ledovce v Ekvádoru. Vylezeme na několik pětitisícových vrcholů. Jen o několik desítek kilometrů dále budeme z bezprostřední blízkosti pozorovat velryby. Poté poplujeme s dobytkem a tunami banánů několik tisíc kilometrů po Amazonce a jejích přítocích. Nakoukneme i pod venezuelské stolové hory a navštívíme možná nejnebezpečnější město světa: Caracas. Na závěr se podíváme po okouzlující Kolumbii. Vrátíme se do minulosti s indiány na vyprahlém poloostrově Guajira. Také Vám budu vyprávět, jak jsem se jako první turista po desítkách let dostal pod druhou nejvyšší horu Kolumbie - na území, které je pod kontrolou guerilly.


nahoru


Pro školy

Nabídka pro školy ke stažení.

Pořad o Jižní Americe
- Žáci se během promítání seznámí s Jižní Amerikou zábavnou formou prostřednictvím fotografií, ev. videí, map a mého vyprávění.
- Pořad je interaktivní a žáci se aktivně zapojují (pokud není příliš velká skupina).
- Vyprávění mám připravené pro žáky od prvního stupně po studenty gymnázií.
- S sebou nosím na ukázku typické předměty a suvenýry z Jižní Ameriky.
- Můžu přednášet také španělsky nebo anglicky.
- Obvyklá doba trvání dvě vyučovací hodiny včetně diskuze.
- Ideální počet žáků 20-30 příp. ve dvou skupinách za sebou.
- Každý pořad zvlášť upravuji podle přání vyučujících.


nahoru

O čem se také můžete dozvědět?

Větší část přednášek je spíše poznávací, ale vězte, že jsem zažil i opravdová dobrodružství:

- Patagonie, Chile - nejjižnější bod kontinentální Jižní Ameriky v zimě - týdenní výprava s argentinskou spolucestovatelkou - pršelo, sněžilo, mrzlo, spolucestující spadla do moře i s batohem, po několika dnech nám došlo jídlo, záplavy odřízly cestu zpět, rozvodněná řeka mě strhla do Magalešova průplavu, umřel hlady pes, který se k nám přidal a částečně suchý jsme měli jen jeden spacák... (ve dvou, 2011)

- Chile - Torres del Paine na podzim - deset dní pochodu, zcela bez turistů, s deštěm, sněhem, mrazem a občas i sluníčkem v opravdové divočině (sám, 2011)

- Bolívie - výjimečná výprava s batohem a "mapou" staženou z Google Earth na svazích pohoří Apolobamba zcela mimo dnešní civilizaci (sám, 2013)

- Ekvádor - trojnásobný výstup na jednu z nejaktivnějších sopek v Jižní Americe - Tungurahua (jeden pokus neúspěšný, několik týdnů po obou úspěšných pokusech sopka vybuchla) (2x sám, 1x se spolucestujícím 2011, 2012)

- Kolumbie - jedinečná cesta k ledovci druhé nejvyšší hory Kolumbie (Nevado del Huila) - doprostřed území, kterému vládnou partyzáni a narkotrafikanti - po několika dnech vyjednání jsme se přiblížili k hoře jako vůbec první dobrodruzi po dvaceti letech a samozřejmě jediný cizinec! (v partě se třemi Kolumbijci, 2012)

- řeka Amazonka - splutí 3000 km řeky Amazonky a jejích přítoků od posledního přístavu v Ekvádoru, až nedaleko Atlantického oceánu - pouze místní veřejnou dopravou. Cesta trvala měsíc a byla plná zajímavých zážitků a setkání (sám, 2012-2013)

- Ekvádor - několik výjimečných až deset dní dlouhých treků do hloubi And zcela mimo civilizaci jen za pomoci rad staříků v údolí a třicet let starých topografických map (většinou sám, 2011-2013)
- Nikaragua - sólo výstupy na tři krásné sopky během krátké cesty do Nikaragui (sám, 2012)

- Argentina - neúspěšný pokus o sólo výstup na nejvyšší sopku světa ve zcela odlehlé oblasti (sám, 2015)


nahoru

Informace pro pořadatele

- Mějte, prosím, připravený dataprojektor (konektor HDMI), plátno a ideálně také ozvučení (v malých sálech stačí reproduktor). Pokud cokoliv z toho chybí nebo si nejste stoprocentně jisti funkčností - dejte vědět!!!
- Preferuji místa, kde jste zvyklí na návštěvnost 40 a více hostů. V případě neziskových organizací, domovů důchodců, malých vesnic, apod. rád udělám výjimku.
- Všechna promítání propaguji na www stránkách, sociálních sítích a na webech partnerů (např. www.hedvabnastezka.cz).
- Poskytuji plakát elektronické formě v tiskové kvalitě (formát PDF), dlouhou a krátkou anotaci a další podklady dle Vašich požadavků.
- Honorář domluvou. Několik promítání ročně dělám zdarma (neziskový sektor).KONTAKT

Kontaktujte mě prostřednictvím emailu honza@honzabrotanek.cz


nahoru

ODKAZY:


Cesty do Jižní Ameriky: www.doJIŽNÍAMERIKY.cz

BLÍŽÍCÍ SE TERMÍNY:


žádné další termíny

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek o mých cestovatelských promítáních, o připravovaných cestách a expedicích a o novinkách z cest. Email Vám přijde maximálně šestkrát ročně.