česká banánová republika
Pondělí – 13 km po silnici, hodně pomalu, průměr 4:32
Úterý – po dlouhé době zase rychlý trénink 10 x 617 metrů (takový nejdelší souvislý úsek bez sněhu jsem objevil ve Štruncových sadech), pauza 1:30 (po 5. 2:30) – v průměrném tempu 3:11/km.
Cestou na trénink všude (vč. chodníků) desítky psích exkrementů.
Trénoval jsem v pěší zóně, kam je povolen vjezd pouze dopravní obsluze. Cca každé dvě minuty projelo auto (v 17.00) – patrně dopravní obsluha… Nechápu. Kromě toho většina aut v protisměru nemá příliš snahu se vyhnout (běhal jsem ve vyjetých kolejích, jinde se nedá). Auta za mnou jsem pouštět nemusel, vzhledem k tomu, že jsem běžel prakticky max. povolenou rychlostí přesně 19 km/hod Podám podnět Policii ČR. Hlídku Městské policie, která šla kolem, to nechává v klidu…
Provoz v obytné a pěší zóně
§ 39
(1) Obytná zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou “Obytná zóna” a konec je označen dopravní značkou “Konec obytné zóny”.
(2) Pěší zóna je oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou “Pěší zóna” a konec je označen dopravní značkou “Konec pěší zóny”.
(3) V obytné a pěší zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje § 53. Hry dětí na pozemní komunikaci jsou dovoleny jen v obytné zóně.
(4) Do pěší zóny je povolen vjezd jen vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky podle odstavce 2.
(5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km/hod. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.
(6) Za účelem organizování dopravy může obec v obecně závazné vyhlášce obce vydané v přenesené působnosti vymezit místní komunikace nebo jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla nebo jízdní soupravy.
(7) V obytné zóně a pěší zóně musí chodci umožnit vozidlům jízdu. To platí i pro děti hrající si v obytné zóně.