Čtvtek – běh volně 42 minut, byl jsem k.o.
Pátek – běh 10km, už po ledu. Ach jo. Velká únava.
Sobota – volno
Neděle – běžky asi 3 hodiny, z toho jsem asi 6km trochu rychle bruslil, zbytek volně. Jsem unavený.
Na sněhu se trénuje obtížně, těžce to nese zejména achilovka. V nejbližších týdnech nikde poblíž žádné zajímavé závody. Asi už budu směřovat své sportování na rozvoj vytrvalosti – přípravu do jihoamerických hor. Tzn. dlouhé pomalé běhy pěknou přírodou…
Na Šumavě
3. Běh města Nýřany – 10 km – 33:47 – možná životní forma, z plného tréninku a o minutu jsem porazil např. Vl. Šroubka ml. V závěru jsem pozlobil i Tomáše Jašu. Pár dní po tomto závodu přišlo zranění, které ukončilo můj trénink.
2. Silvestrovský běh v Plzni – v den “D” jsem maximálně prodal svoji “formu” a doběhnul na 3. místě
1. Plzeňský půlmaraton – obrovský osobní úspěch, po podzimu, kdy jsem trpěl s achilovkou jsem se dokázal vrátit k závodnímu běhání a po takticky prakticky dokonalém výkonu jsem si zajistil 10. místo v MČR. Na trati plné zatáček navíc v novém osobním rekordu 1:15:27
V pondělí volno
V úterý 10km – konečně (obávám se, že na dlouhou dobu naposled) po dobrém povrchu, i když místy byla cesta zaplavená a běžel jsem ve vodě. Večer 1 hodina squash
Ve středu pomalu 40ti minutový klus s kamarádem, kterému po 30ti minutách odešlo koleno jak předesílal. Potom hodina fotbálek intenzivně.
– odkaz na můj názor k investici min. 500 mil. Kč na rekonstrukci fotbalového stadionu a zničení dva roky staré tartanové dráhy:
http://czeinout.blogspot.com/2011/01/plzenaci-opravdu-chcete-novy-stadion.html. Pravděpodobně bylo nebo bude otištěno v MF Dnes – Plzeň
– k mému podnětu Policii ČR ohledně vjíždění aut do pěší zóny za stadion ve Štruncových sadech přišla následující odpověď.
… Doplnit dopravní značku IP 27a Pěší zóna textem Dopravní obsluze vjezd povolen bez nějakého dalšího omezení, např. časového nedává strážníkům příliš možností k prokázání spáchání přestupku. Dopravní obsluhou vyhláška MDaS č.30/2001 Sb. rozumí vozidla zajišťující zásobování, lékařské, opravářské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla taxislužby, vozidla s označením O1, dále vozidla, jejichž řidič nebo provozovatel má v místě za značkou sídlo provozovnu nebo garáž. Většina těchto okolností nepřikazuje nějakým způsobem prokazovat výše uvedené skutečnosti, naopak strážník musí prokázat spáchání přestupku. To samozřejmě neznamená, že by na dohled nad respektováním tohoto značení měli strážníci rezignovat.
Děkujeme za upozornění na problém, pokusíme se navrhnout změnu dopravního značení, tak aby se při prokazování přestupků zlepšila důkazní pozice strážníků.
Jinými slovy – při elementární znalosti zákona může do zákazu vjezdu s povolením vjezdu pro dopravní obsluhu vjíždět úplně každý…
(doplněno 17.1.) Ve čtvrtek volno, v pátek 42 minut běh po ledu, blátě, ve vodě, atd. V sobotu jen pár km výklus s jedním krátkým zrychlení (600m).
Dnes závod v Chomutově, velká ostuda. Nohy nic moc, tělo nic moc, ale především mě zbrzdil led, který byl přibližně na polovině trati. Buď nesedí mému běžeckému stylu nebo mým botám. V každém případě jsem rozběhnul opatrně, ale místo, abych po dvou km začal stíhat nejlepší, tak přišel led a na něm mě předbíhal jeden závodník za druhým, dokonce i dvě závodnice(!). Cestou zpět (běží se 5km nahoru, 5km stejnou trasou dolů) to nebylo o moc lepší, v podstatě jsem rezignoval. Když jsem někomu utekl, tak mě o pár metrů dál na ledu snadno předběhnul. Navíc mi ten pohyb po ledu sebral opravdu hodně sil a byl jsem celkem naštvaný. Na posledním kilometru jsem trochu zabral, abych doběhnul alespoň Františka Šiku (na Silv. běhu 2:10 min za mnou / 6,8km). To se mi sice podařilo, ale předbíhat jsem ho a druhou závodnici celkového pořadí neměl nejmenší chuť. Odpoledne jsem jel nahoru na běžky a ani jedna silnice, kterou jsem cestou potkal, nebyla v takovém ledovém stavu, jako ta závodní… Výsledky zde.
Půl minuty přede mnou byl Evrin Beshir, kterému prý závod také vůbec nesednul (před 14 dny jsem ho porazil o 20 vteřin) a vypadal v cíli stejně otráveně jako já. Honza Sokol píše na svých stránkách, že to jen “občas klouzlo”, vítěz Petr Losman říká pro behy.cz prakticky to samé. Tak nevím…
Na běžkách jsem si spravil náladu. Krásné počasí, krásné Krušné hory, zabruslil jsem si asi 15km a ještě se prošel.
Ještě další doplnění: závod byl výborně zorgranizován, startovní listina při registraci přímo na monitoru, rychlé přihlášení, hlášené mezičasy na 3km a 5km, okamžité výsledky (je ale třeba je tisknout a plýtvat papírem?), fotogalerie na internetu, slušné odměny pro nejlepší, výborný guláš, atd. Jediná výtka snad jen k nespravedlivým odměnám (viz diskuse na stránkách pořadatele). Jednou jsem v Nizozemí vyhrál 100 Euro a závodník přede mnou jen 50, protože byl 2. ve starší kategorii, přišlo mi to už tenkrát hodně nespravedlivé.
Pondělí – 13 km po silnici, hodně pomalu, průměr 4:32
Úterý – po dlouhé době zase rychlý trénink 10 x 617 metrů (takový nejdelší souvislý úsek bez sněhu jsem objevil ve Štruncových sadech), pauza 1:30 (po 5. 2:30) – v průměrném tempu 3:11/km.
Cestou na trénink všude (vč. chodníků) desítky psích exkrementů.
Trénoval jsem v pěší zóně, kam je povolen vjezd pouze dopravní obsluze. Cca každé dvě minuty projelo auto (v 17.00) – patrně dopravní obsluha… Nechápu. Kromě toho většina aut v protisměru nemá příliš snahu se vyhnout (běhal jsem ve vyjetých kolejích, jinde se nedá). Auta za mnou jsem pouštět nemusel, vzhledem k tomu, že jsem běžel prakticky max. povolenou rychlostí přesně 19 km/hod Podám podnět Policii ČR. Hlídku Městské policie, která šla kolem, to nechává v klidu…
Provoz v obytné a pěší zóně
§ 39
(1) Obytná zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou “Obytná zóna” a konec je označen dopravní značkou “Konec obytné zóny”.
(2) Pěší zóna je oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou “Pěší zóna” a konec je označen dopravní značkou “Konec pěší zóny”.
(3) V obytné a pěší zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje § 53. Hry dětí na pozemní komunikaci jsou dovoleny jen v obytné zóně.
(4) Do pěší zóny je povolen vjezd jen vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky podle odstavce 2.
(5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km/hod. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.
(6) Za účelem organizování dopravy může obec v obecně závazné vyhlášce obce vydané v přenesené působnosti vymezit místní komunikace nebo jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla nebo jízdní soupravy.
(7) V obytné zóně a pěší zóně musí chodci umožnit vozidlům jízdu. To platí i pro děti hrající si v obytné zóně.
Tento týden ve znamení sněhu a ledu, kilometráž odhadem jen 55km, ale ve skutečnosti hodně intenzivní týden.
Vrcholem byl včerejší orientační běh, který mě náramně baví a už se těším na další “závod”.
po 3.1. – běh po sněhu, ledu, ve tmě Borská Pole – Slovany (oklikou) – 49 minut
út 4.1. – noční běh Plzní 52 minut
st 5.1. – noční běh 10km (přibližně toto) – 48 minut + štukování celý den
čt 6.1. – silnice 13km – 57 minut (únava!!!)
pá 7.1. – florbal cca 3×20 minut intenzivní
so 8.1. – orientační běh v hlubokém sněhu – 69 minut – výsledky zde
ne 9.1. – ačkoliv je venku krásné počasí, odpočinu si a naberu síly do dalších běhů